Geçtiğimiz hafta Britanya’da gerçekleştirilen GT3 klasmanındaki yarış sürpriz birincilikle olduğu kadar  yarış dışı kalan pilotlarla da gündemdeydi. Alıştırma seansında Road Benders takımı en iyi ilk iki süreyi yaparken sıralamada istediklerini alamadılar. İlk cebi Erşan alırken son saniye atağıyla Serkan Yalnız İkinci Serkan Kaplan ise üçüncü Cebi aldı.

Serkan Kaplanın bir türlü dikiş tutturamadığı ferrarisi, yarışın başlarında spin atarak son sıralara düşmesine sebep oldu. Daha sonradan yarışa geri dönen Serkan bir kaza daha yaparak yarış dışı kaldı. Kendisinden bekleneni veremeyen Serkan “Çok şanssız bir hafta geçiriyoruz takım arkadaşım Taner’le Sorunlarımız var takım ismine yakışır yarış sergileyemedik teknik ekiple toplantı yapıp bu sorunları çözmemiz lazım” dedi ve V10 lastiklerden bol bol şikayette bulundu. Taner bu hafta çok çalışmıştı ve iddialıydı fakat bekleneni yapıp ilk turlarda yarış dışı kaldı.

İlk cepten başlayan Erşan Tur bindirme sırasında yaşadığı temasa rağmen yarışı 3. Olarak podyumda bitirmeyi bildi. Yarışa Fatihin arkasında 5. Cepte başlayan Arda 2. Cepte yarışı tamamlayarak takımına ve kendisine iyi puanlar alırken takım arkadaşı Emin 11. Olarak yarışı puansız bitirdi.

Serkan Yalnız üzerindeki baskıya rağmen iyi bir yarış çıkardı. Lisansının tehlikede olduğu bu yarışta rahat bir sürüş sergileyerek hatasız giden Serkan 1. Olurken “Bundan sonra kazalarımdan değil birinciliklerimden korksunlar” dedi. Takım arkadaşı Fatih bekleneni veremezken 10. Olarak puan tablosundaki son puanı aldı. Serkan’ın 1. Olup en yüksek puanı aldığı yarışta Fatih adeta puan barajının dibini sıyırdı.

PokeDrive Valor Takımından DTM Şampiyonu Semih yarış öncesi bu pistin araçlarına uygun olmadığını ve hatasız bitirmeye çalışacaklarını söylemişti ve ufak tefek ceza ve çimlere çıkmak dışında iyi denebilecek bir performansla 4. Olarak yarışı bitirdi. Takım arkadaşı Engin ise temiz bir sürüşle Ertekin’i uzun süre takip ettikten sonra şanssız bir temasla pist dışına çıktı ve Ertekin’i geçme ümitleri yok oldu yarışı 7. Sırada bitirerek takımına ve kendisine önemli puanlar kazandırdı.

Bu etabın en şanssız isimlerinden PokeDrive Instict takımının pilotu Mehmet erdem oldu. Aracından sık sık şikayetçi olan bir türlü yıldızının barışmadığı AMG aracıyla Mehmet start anında Eminle şanssız bir temas yaşayarak pite girmek zorunda kaldı, sonrasında Serkanla temas yaşadı ve o andan sonra yarış onun için bitmişti. Yarışı 13. Sırada puansız bitiren Mehmet “Arabayla yarış içinde adeta kavga ediyoruz bir türlü dizginleri elime alamadım” dedi. Takım arkadaşı Efe ise tam tersini söyleyerek araçtan gayet memnun olduğunu ve ilerleyen etaplarda çok daha iyi yerlerde olacaklarını söyledi.

Yarışın bir diğer ismi ilk yarışa katılamayan Alper. Antrenmanlarda geçirdiği kazadan sonra bel altı bölgesine saplanan cismi aldıran Alper Henüz uzun süreli oturmaya alışamadığını ve bir sonraki yarışa kendini hazırladığını ifade etti. Takım arkadaşı Ertekin ise yarışta bir müddet kovaladığı Engini ve BMW leri geride bırakarak 6. Oldu. Son turlarda lastikleri biten ve arabayı yolda tutmakta zorlanan Ertekin “Takım arkadaşım rahatsızlığından dolayı yanımda olamasada manevi desteğini herzaman hissettim” dedi.

BMW Pilotları bu yarış istediklerini alamadılar. Takımlar şampiyonasında son sırada olan MM ekibi “Asphalt Motorsportu en iyi yere getirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Boundless

Bir önceki yazımız olan Yeni bir seri mi doğuyor? başlıklı makalemizde asetto, corsa ve hava hakkında bilgiler verilmektedir.

Author Boundless
Published
Views 340

Comments (1)

  • Mehmet Uğur
    20 Aralık 2016 at 01:02 Reply
    Elinize sağlık, güzel bir yazı olmuş ;)

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi