Bathurst_1000_logo1000px-mount_panorama_street_racing_circuit_in_australia

Evet epeydir bir etkinlik yapmıyorduk. Bu hafta zorlu bir pist olan efsanevi Bathurst’ da V8 Süper Arabalarımızla zamana ve birbirimize meydan okuyacağız.

Tam adı Mount Panorama Araba Yarış Pisti Bathurst olan pist, motor sporlarının Avustralya’daki evi olarak biliniyor. New South Wales eyaletinde bulunan pist, zengin bir motor sporları tarihine sahip. Burada gerçekleştirilen ilk yarış, 1938 Avustralya Grand Prix olurken, pist bugün Bathurst 12 Hour ve Bathurst 1000’in yanı sıra daha birçok yarışa daha ev sahipliği yapıyor. 6.213 km uzunluğundaki bu zorlu pist, sürpriz dik eğimlere, dağ üzerinde kıvrılan ve en iyi yarışçıların dahi zorlandığı dar kısmı ve hataları affetmeyen çok az kaçış alanına sahip.

Araçlarımız ise 1410 kilo ağırlığında 635 beygir gücünde canavarlar. Son süratlari 298 km/h. Arkadan itişli bu canavarları, dar ve bol virajlı piste yolda tutmak tam bir yetenek işi. Bakalım bunu kimler başaracak.

Eğer sende bu araçlarla en iyi süreyi ben yaparım diyorsan, bu akşamdan Cumartesi gece 00:00’a kadar sürecek bu özel etkinliğe seni de bekliyoruz.

 

Araçlar İçin: http://rgnnr8.wix.com/modbase#!v8-supercars/lhsxj

Pist İçin: http://assettocorsa.club/mods/tracks/bathurst-mount-panorama-circuit.html#en

Volvo için Setup : http://assettocorsatr.tk/setups/volvo_bathurst.ini (Serkan Kaplan’a teşekkürler)

 

ÇOOOK EĞLENECEĞİZ….

 

 

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Daytona 24 Saat başlıklı makalemizde 24, 24 hours ve actr hakkında bilgiler verilmektedir.

Author EfeCan
Published
Categories Special Events
Views 291

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi