Project CARS’ta Üçüncü sezonun sonuna iki yarış kala Profesyonel ligde üçüncü ve dördüncü sırayı paylaşan iki takımla röportaj gerçekleştirdik. Sıralamada aralarında az bir puan farkı olsa da, söz hakkını sıralamada son sıradaki Team Barracuda’dan yana kullanıyoruz.

 

Soru: Öncelikle sezon içerisinde yaşadığınız puan kayıpları sonucunda şu anda Profesyonel lig olarak adlandırdığımız grupta son sırada bulunuyorsunuz, bununla ilgili dile getirmek istediğiniz şeyler nedir? Ve son iki yarış hakkındaki planlarınız nelerdir?

Zafer: Bu sezonla ilgili içimde kalan tek üzüntü Sefa ile vakit geçirememek oldu. O aramıza yeni katıldığı için ona mentör olmayı isterdim ancak aşağıda cevaplamış olduğum sorunun cevapları nedeniyle onu yalnız bıraktım. Geri kalan iki yarışta bir şekilde geçecektir.

Sefa: Evet, benim de, Zafer in de birer yarışa katılamamamız düşüşü hızlandırdı, her ne kadar Zafer kendi başına zaten takımın genel olarak yükünü çekmiş olsa da, takım arkadaşı olarak benim yeterli katkıda bulunamamam da maalesef herhangi olumlu bir etki yapmadı. Senin için üzgünüm Zafer 🙂

Ancak doğrusu benim açımdan zaten pro lige seçilmek wild card gibi bir durum oldu sezonun başında, o yüzden kendi adıma bu sezonu genel olarak hem arkadaşlık ortamına hem de sim atmosferine alışmak anlamında verimli kullanmayı hedeflemiştim, rekabet açısından belki herhangi bir başarım olmasa da arkadaşlık anlamında güzel bir tecrübe oldu ve olmaya devam ediyor benim için.

Son iki yarış için de Zafer‘in sağ olsun paylaştığı setup tecrübeleriyle biraz daha pratik yaparak kendimi geliştirmeyi istiyorum

 

Soru: Geride bıraktığımız iki sezonu da şampiyon olarak noktaladın Zafer. Şu anda önümüzdeki tabloya baktığımızda ilk yarışta aldığın liderlikten sonra bir düşüş söz konusu bunu neye bağlıyorsun?

Zafer: Bu sezon biraz ilgisiz geçiyor benim açımdan. Bunun pek çok sebebi var aslında. Biraz yarışlardan uzak kalmak başka şeylerle uğraşmak istedim. Aynı zamanda iş sebebiyle mental bir yorgunlukta hissetmemin bunda payı çok.. Diğer sebeplerde bende kalsın 😉

 

Soru: Yaşadığın talihsizlik sonucunda son yarışı sonuncu sırada tamamladın, şampiyonanın senin açından gidişatı hakkında neler söylemek istersin?

Sefa: Dediğim gibi, zaten bu sezonda amatör ligde olsalar da aslında tecrübeli ve bana göre çok daha stabil sürüşe sahip Meriç, Tahir gibi arkadaşlar var ve ben sezon başında pro lige ancak ucu ucuna seçilebilecek kadar bir dereceyle zamanlama yapmıştım, bu yüzden kendimi Wimbledon’a çıkmış genç wild card bi tenisçi gibi hissediyorum. Ancak bu, çoğu yarışta son sıralarda olmama rağmen keyif almama engel olmadı. Çünkü kendi başıma rastgele sunucularda vs. multiplayer oynadığım yarışlara nazaran çok daha temiz, düzgün yarışan bir grup var burada, ve bunun bir parçası olmak güzel bir his.

Gelecek sezon için amatör ligde üst sıralarda iyi bir yerde olmayı kendime hedef olarak koydum, bakalım 🙂

Tabii, unutmadan, organizasyonu yapan herkese, emek verip istikrarlı bir şekilde yayın imkanı veren ve yayında sunum yapan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler, insanı çok daha fazla içine çeken bir organizasyon oluyor sayelerinde.

 

Vermiş oldukları samimi cevaplardan ötürü Team Barracuda üyeleri Zafer Derelioğlu ve Sefa Denizoğlu’na bizde teşekkür ediyoruz ve kalan yarışlar için kendilerine başarılar diliyoruz. Şimdi dilerseniz kıyasıya rekabette bir üst basamakta yer almayı başaran Lightning Racing’le yaptığımız söyleşiye geçelim.

 

Soru: Takımlar sıralamasına baktığımızda Team Barracuda’yla aranızda az bir puan farkı söz konusu, bu puan farkının oluşmasında Ali’nin yarış dışı kalması ve Özkan’ında 2 yarış kaçırmasının da payı olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki son iki yarış için planlarınız nelerdir?

Özkan: Öncelikle röportajlar için ve senin bu işteki emeklerin için bir kez daha sana teşekkür ederim. Sezon gerçekten çekişmeli geçiyor tabi yarışların yanı sıra herkesin birde özel hayatı var olabildiğince yarışlara hazırlanıp katılmaya çalışıyoruz ama bazen işler istediğimiz gibi olmuyor. Benim iş durumum ve Ali‘nin talihsiz durumları çok değerli puanları kaybetmemize sebep oluyor, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz her şeye rağmen çok keyifli bir sezon geçiyor. Ben çok iddialı olamasam da Ali‘nin büyük emekleri var son iki yarışta daha iyi puanlar alabileceğimizi düşünüyorum.

Ali: Şanssızlıkların bol olduğu bir sezon geçiriyoruz gerek iş durumu gerek donanımsal problemlerden ötürü Özkan ile istediğimiz yerlere ulaşamadık. Mücadeleden kopmaya niyetimiz yok son iki yarışa daha ciddi sarılıp hem takım hem bireysel olarak yükselmek istiyoruz. Lightning Racing henüz burda.

 

Soru: Road America öncesindeki iki yarışta da yarışı terk etmek durumunda kaldın, sıralama turlarında ciddi performans sarf ettiğin yarışlardı bunlar. Bu durum hakkında neler söylemek istersin?

Ali: Antrenmanlara her gün vakit ayırmaya çalışıyorum çünkü kaliteli pilotlarla yarışmaktan gelen bir baskı bu her zaman kendini geliştirmeye zorluyor. Kendini geliştirince de kaliteli mücadeleler oluyor ve bu mücadelelerden kopmak istemiyorsunuz. Pistin inceliklerini öğrenmek çok önemli oluyor ki çoğu zaman süreler bir saniyenin içinde geçiyor ve risk almak gerekiyor. Tabi burada arabaya yapacağımız ayarlar çok büyük rol oynuyor. Sıralama turlarındaki performansı yarışa yansıtmak risk olduğu için daha temkinli olmak gerekiyor. Süre ya da dayanıklılık bu ikisi arasındaki dengeyi bulmak çok önemli.

 

Soru: Profesyonel lig sıralamasına baktığımızda şu anda düşme hattında gözüküyorsun, son yarışa baktığımızda da Meriç’le aranızda çok güzel bir mücadele seyrettik. Kalan yarışlar hakkında ve genel durum hakkında neler söylemek istersin bizlere Özkan?

Özkan: Sezonun iki farklı sınıfa bölünmesi iki tarafta da birbirine çok yakın pilotların mücadelesine sebep oldu, kendi sınıfımda çok rekabetçi ve hızlı pilotlar var, benim için ayak uydurmak ve hızlarına yetişmek kolay değil çok çalışmak ve antrenman gerektiriyor. Sonuçta bu bir lig ve görünen o ki bu sınıfın en yavaşı benim 🙂 Amatör gruptan daha hızlı arkadaşlarının yükselmesiyle rekabet dahada kızışarak devam edecektir. Meriç‘le olan dostluğumuz çok uzun senelere dayanıyor birbirimizi iyi tanımamız pistte ki mücadelemizde daha sıkı hale getiriyor, Meriç çok profesyonel bir oyuncu nerede ne yapacağını çok iyi biliyor umarım bu heyecanlı ve keyifli çekişme hep böyle devam eder.

Kalan son iki yarışta Nürburgring GP katılamayacağım, Laguna Seca benim için sezonun son yarışı olacak iyi hazırlanıp takım adına iyi puanlar alabilmek için çalışacağım.

Son olarak da kendimce düşündüğüm ve hissettiğim sezon bahane muhabbetler ve dostluklar şahane demek istiyorum. Pistteki çılgın rekabetin arkasında çok güzel ve samimi dostluklar devam ediyor. Tabi ki de hızlı olmak önemli ama en önemlisi oynadığımız oyundan keyif alabilmek, aramıza katılmak isteyen tüm arkadaşları bekleriz.

Organizasyon için başta Hakan abi, Kemal, Fatih K. abi
Aldıkları adil kararlar için hakem heyetine,
Röportajlar için Mustafa’ya, (Ben teşekkür ederim (Mustafa))
Yayınlar içinde Gökhan‘a Çok Teşekkürler.
Sevgiler ve Saygılar.

 

Profesyonel Ligin üçüncü basamağında yer alan Lightning Racing’in deneyimli pilotları Ali Uzunhasanoğlu ve Özkan Kaya’ya içtenlikle vermiş oldukları cevaplar için teşekkür eder, kendilerine kalan yarışlar için başarılar dileriz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Belçika SPA'da HEYECAN DORUKTA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Author mstbrnc
Published
Views 30

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Aktif Şampiyonalar

DTM Şampiyonası 2018 (RR)

Akademi Sezon 7 (AC)

Platin e-sport ligi Super Cup serisi (AC)
SuperCUP TV8,5’da yayınlanmaktadır

Fotoğraflar

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla