Şampiyonanın bireysel pilotlarından Ufuk Baba üçüncü yarışında Mugello ‘da galibiyetle tanıştı

Resim

Ufuk Baba – Bireysel Pilot / Başlama sırası: 1

Resim

Yarışın başından 20. tur bitimindeki pite girinceye kadar yarışı lider olarak sürdüren şampiyonanın bireysel pilotlarından Ufuk Baba, pite girdiği süreçte Serkan Kaplan, Semih Emre Ekinci ve Arda Aydın’a geçildi. Derken Baba 23. turun başında Ekinci’yi, sonunda da Aydın’ı geride bıraktı ve ikinci sıraya yükseldi. Yarırşın 27. turunda Baba, Luco virajında Kaplan’ı geçmeyi başararak tekrar liderliğe yerleşti. Baba bu dakikadan sonra liderliği kimseye vermeyerek yarışı birinci sırada tamamladı ve ilk galibiyetini aldı.

#07 Serkan Kaplan – Dream Racing / Başlama sırası: 2

Resim

Yarışın başından itibaren Serkan Kaplan, önünde bulunan Ufuk Baba’dan kopmadı. 20. tur bitiminde Kaplan pite giren Baba’yı geçti ve liderliğe yükseldi. Kaplan bir sonraki tur kendisi de pite girdi ve bu süreçte Semih Emre Ekinci ile Arda Aydın’ın gerisine düşüp Baba’nın önünde kalmasını bildi. 23. turda Kaplan, Ekinci ve Aydın’ı geçince tekrar liderliğe yükselmiş oldu. Kaplan 27. turda Luco virajında Baba’nın gerisine düştü. Yarışın kalan turlarında Kaplan Baba’nın peşini bırakmasa da onu geçmeyi başaramadı ve yarışı ikinci olarak noktaladı.

Resim

#04 Semih Emre Ekinci – Blue Thunder Racing / Başlama sırası: 3

Blue Thunder Racing pilotlarından Semih Emre Ekinci yarışın 3. turunda Correntaio virajına istediği gibi giremeyince çimlere girdi ve Arda Aydın ile Erşan Yılmaz’ın gerisine düştü. 5. turda da aynı virajda Yılmaz’ı geçerek dördüncü sıraya yükseldi. Ekinci 11. turda San Donato virajına gelirken yaptığı atakta Aydın’ı geride bırakmayı başardı ve üçüncü sıraya yerleşti.

Resim

20. turun sonunda Ufuk Baba’yı geçen Ekinci, bir sonraki turda da Serkan Kaplan’ı geçti ve yarışta liderliğe yükseldi. Ekinci 22. turda pite girince Aydın, Kaplan, Baba ve Adnan Eren’in gerisine düştü. 24. turda Aydın’ı ve Eren’i geçen Ekinci üçüncü sıraya yükselmiş oldu. Yarışın kalan dakikalarında Ekinci pozisyonunu koruyarak yarışı üçüncü olarak bitirdi ve BU SEZONUN ŞAMPİYONU olmayı garantiledi.

#06 Arda Aydın – Dream Racing / Başlama sırası: 4

Resim

Dream Racing pilotlarından Arda Aydın henüz 3. turda Correntaio virajında Semih Emre Ekinci’yi geçti ve üçüncü sırayı aldı. 11. turda Aydın San Donato virajında Ekinci’nin gerisine düştü. Aydın 20. turda Ufuk Baba’yı, 21. turda takım arkadaşı Serkan Kaplan’ı, 22. turda da Ekinci’yi geçip lider oldu. Fakat bu durum kısa sürdü çünkü kendisi de pite girince bu üç pilotun yanında takım arkadaşı Adnan Eren’in de gerisine düştü ve beşinci sıraya geriledi. 26. turda Eren’i geçen Aydın bu dakikadan sonra pozisyonunu korudu ve yarışı dördüncü sırada tamamladı.

#79 Erşan Yılmaz – Evli ve Çocuklu / Başlama sırası: 5

Yarışın 3. turunda Correntaio virajının çıkışında Semih Emre Ekinci’yi geçen Evli ve Çocuklu takımından Erşan yılmaz, dördüncü sıraya yükseldi. 5. turda bu sefer kendisi aynı yerde virajı alamayınca Ekinci’ye geçilmiş oldu. Yılmaz 6. turda Bucine virajında aracını çimlere sarınca kontrolünü kaybetti ve Adnan Eren’in gerisine düşüp kendisini altıncı sırada buldu.

Resim

8. turda Arrabbiata2 virajına gelirken Yılmaz aracını çimlere sarmasının ardından kum havuzuna girdi ve Mehmet Erdem’e geçildi. 12. turda Bucine virajında yaptığı atakta Erdem’i geride bıraktı ve Yılmaz tekrar altıncı sıraya yükseldi. 13. turda Yılmaz 8. turda yaptığı hatayı tekrarlayınca aynı yerde yine Erdem’e geçildi. Yılmaz ile Erdem arasındaki kapışma bitmek bilmiyor; bu sefer 19. turda Arrabbiata2 virajı çıkışında Yılmaz Erdem’i geçti. 21. turda pit yapan Yılmaz bu süreçte Emin Babaoğlu’nun gerisinde kaldı ve yedinci sıraya düştü. 23. turda Babaoğlu’yu, 27. turda da Eren’i geçti ve beşinci sıraya yükseldi.

Resim

Yarışı böyle bitirir diye düşünürken Yılmaz 38. turda Bucine virajına istediği gibi giremeyince aracını çimlere sarıp kontrolünü kaybetti ve yine Eren’e geçildi. Bir sonraki tur Eren’i geride bırakmayı başaran Yılmaz yarışı beşinci sırada noktaladı.

#77 Adnan Eren – Dream Racing / Başlama sırası: 6

Şampiyonanın renkli ismi Adnan Eren 6. turda Erşan Yılmaz’ı geçince beşinci sırayı aldı. 23. turda Semih Emre Ekinci’yi, 24. turda da Arda Aydın’ı geçen Eren üçüncü sıraya yükseldi. Eren aynı tur Ekinci’ye, 26. turda Aydın’a ve pitte iken de Yılmaz’a geçilerek altıncı sıraya kadar geriledi. 38. turda Eren, Yılmaz’ı geçmesine rağmen bir sonraki tur aynı yerde kendisi hata yapınca ona geçilmiş oldu ve yarışı altıncı sırada tamamladı.

#02 Mehmet Erdem – Blue Thunder Racing / Başlama sırası: 7

Blue Thunder Racing pilotlarından Mehmet Erdem yarışın 8. turunda Erşan Yılmaz’ı geçerek altıncı sıraya yükseldi. 12. turda Yılmaz’ın gerisine düşen Erdem bir sonraki tur onu geçti. 19. turda Yılmaz’a geçilen Erdem, 21. turda pite girdiği süreçte de Emin Babaoğlu ve Taner Selvi’nin gerisinde kalarak dokuzuncu sıraya düştü. Erdem 23. turda Babaoğlu’yu geçmesinin ardından 25. turda da Selvi’yi geçerek yedinci sırayı aldı. Yarışın kalan turlarında Erdem pozisyonunu kaybetmedi ve yarışı yedinci olarak bitirdi.

#03 Efe Can Mutlu – Blue Thunder Racing / Başlama sırası: 8

Blue Thunder Racing pilotlarından Efe Can Mutlu yarışın 18. turundaki pitine kadar pozisyon değişikliği yaşamadı, pit sürecinde de Emin Babaoğlu ve Taner Selvi’ye geçilerek onuncu sıraya düştü. 23. turda Babaoğlu’yu, 25. turda da Selvi’yi geçen Mutlu tekrar sekizinci sırayı aldı. Sonraki turlarda Mutlu pozisyonunu kaybetmedi ve yarışı sekizinci sırada tamamladı.

#01 Engin Berkan – Blue Thunder Racing / Başlama sırası: 9

Blue Thunder Racing pilotlarından Engin Berkan 15. turda pite girdiği süreçte Emin Babaoğlu ve Taner Selvi’ye geçilerek on birinci sıraya geriledi. 25. turda Selvi’yi geçen Berkan, Babaoğlu’nun yarıştan kopmasıyla yarışı dokuzuncu sırada noktaladı.

#75 Taner Selvi – Audi Sport Playboy / Başlama sırası: 12

Audi Sport Playboy pilotlarından Taner Selvi yarışın başında takım arkadaşı Mert Kaya ve Emin Babaoğlu’yu geride bırakarak onuncu sıraya yükseldi. Tur bitmeden geçtiği iki pilota geçilen Selvi, 12. turda Kaya’yı ve 15. turda Engin Berkan’ı geçerek tekrar onuncu sırayı aldı. Selvi 18. turda Efe Can Mutlu’yu, 22. turda Mehmet Erdem’i ve 23. turda Babaoğlu’yu geçmesine rağmen pit sürecinde bu üç pilota ve Berkan’a geçilerek on birinci sıraya düştü. Kalan dakikalarda bir pozisyon değişimi olmadı ve Selvi, Babaoğlu’nun yarıştan kopmasıyla yarışı onuncu sırada bitirerek puan barajını tamamlayan isim oldu.

#78 Mert Kaya – Audi Sport Playboy / Başlama sırası: 11

Audi Sport Playboy pilotlarından Mert Kaya yarışın başında yerini takım arkadaşı Taner Selvi’ye bırakıp Emin Babaoğlu’yu geçti. Aynı tur Kaya Selvi’yi de geride bıraktı ve onuncu sıraya yükseldi. 7. turda Babaoğlu’ya, 12. turda Selvi’ye geçilen Kaya en son sıraya düştü. Kalan turlarda Kaya pozisyonunu geliştiremedi ve Babaoğlu’nun yarıştan kopmasıyla yarışı on birinci sırada tamamladı.

Yarışı tamamlayamayan pilot ise Emin Babaoğlu oldu.

Bir sonraki yarış 27 Ekim tarihinde Imola’da olacak, görüşmek üzere.

Bir önceki yazımız olan 2016 Mazda MX-5 CUP 1. Yarış Vallelunga Club (Canlı) başlıklı makalemizde assetto corsa, mazda mx-5 ve mazda mx5 cup hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Categories Lig Haberleri
Views 362

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi