Yarışa 4. sıradan başlayan Arda Aydın çok stabil bir sürüş ile birinciliğe kadar yükseldi. Tur bindirmelerde Ahmet İbiş’in yaşadığı lag problemi yüzünden Ahmet ile temas yaşayıp aracı hasar alan Arda hasarlı aracın getirdiği problemler sebebiyle üçüncü sıraya kadar geriledi. Pitte aracını onardıktan sonra çok hızlı tur zamanlarına imza atmasına ve yarış içindeki en hızlı tura sahip olmasına rağmen öndeki ikiliye yetişemedi ve üçüncülüğe razı oldu.

Arda Aydın Röportajı:

-Çok iyi bir başlangıç yapıp takip eden turlarda birinciliğe yükselmenin ardından ilk sıraya çok fazla tutunamadın. En hızlı tur zamanı da sana aitti. yarışta neler oldu, kendi açından bize anlatabilir misin? Muhtemel birinciliği kaçırdıktan sonra üçüncülük seni tatmin etti mi?

“Çok temiz bir startın ardından Can’ı kovalıyordum. Can’ın hatasıyla liderliğe yükseldikten sonra ufakta olsa farkı açmaya başlamıştım. Ahmet’in lag problemi yüzünden virajda bir anda gelince yarışta ki galibiyet hayallerim sona erdi. Tur başına yaklaşık 0.6 0.7 sn kaybım vardı. Daha sonraki downforce eksikliği yüzünden gelen spinden sonrada lastikler ısındığı için aracı hiç bir şekilde hakim olamamaya başladım. Pite girip hasarı tamir ettikten sonra yarışta 3. sıra garantiydi. Bende sıralama modunda turlar atarak yarışımı bitirdim.”

Bir önceki yazımız olan Semih E. Ekinci: M lastiklerin 40 tur dayanması mucize! başlıklı makalemizde barcelona, blancpain ve Ekinci hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 231

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi