Sezonun iddialı pilotlarından biri olan Arda Aydın ilk yarışta çok kötü bir start alarak avantajını kaybettiğini ifade etti. Aracının düzlük performansından yakınan Arda, ilk yarışta Alper’i geçmek için yeterli hıza ulaşamadığını aktardı. İki yarışı da podyumda bitirmeyi başaran centilmen pilot rakibini tebrik etmeyi de ihmal etmedi.

 

Arda Aydın Röportajı:

-DTM sezonuna ikinci gridi alarak başladın fakat ilk yarışta sıranı koruyamayarak 3. bitirdin. İlk yarış Tuna, Alper ve Sen arasında baştan sona büyük mücadele izledik. İkinci yarışta ise en arkalarda başlamana rağmen genel sıralamada ikinciliği almasını bildin, hatta belki bir tur daha olsaydı birinciliği bile alabilirdin. Yarışlar hakkında ne söylemek istersin?

“Start benim açımdan berbattı. Çok yavaş kaldım ve yerimi kaybettim. İlerleyen turlarda Alper, Tuna ve benim aramda güzel bir mücadele yaşandı. Alper’e geçildikten sonra virajlarda her ne kadar hızlı olsamda aracımın düzlük performansı atak yapılacak seviyede değildi ve yarışı 3. sırada tamamladım.

2. yarışa gelirsek startta yaşanan kazadan dolayı arka taraftaki pilotlar oldukça yavaşlamak ve bazıları pist dışına çıkmak zorunda kaldı, buda fazlasıyla zaman kaybettirdi. Yine de hızlıca önümdeki ceza alan pilotlarında etkisiyle üst sıralara yükselmeye başladım. Ancak son sektörde arkamdaki aracın temasıyla sıralar kaybettim ve yarışı kazanma şansım azaldı. Yine de elimden gelenin en iyisini yapıp 2. sırada yarışı tamamlamayı başardım. 2 yarışıda kazanan Ahmet’i tebrik ederim.”

Bir önceki yazımız olan Ahmet Tokmak: Önlere oynayacağımı bilsem de 2 yarışı da kazanmayı beklemiyordum. başlıklı makalemizde 1992, ahmet ve bmw hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 267

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi