Merhaba arkadaşlar, bir önceki röportajımız Capital Racing takımıyla olmuştu buraya tıklayarak ilgili röportaja ulaşabilirsiniz. Sıradaki söyleşimiz ise Amatör Lig tarafında liderliği ilk yarıştan itibaren elinden düşürmeyen ve yükselen grafiğiyle göz dolduran ANV Racing‘in başarılı pilotu Tahir Şanlı‘yla olacak, kendisine yönelttiğimiz sorulara verdiği içten cevaplardan dolayı teşekkür ederiz.

 

Soru: Amatör takımlar sırlamasında üçüncü yarışta da liderliği korumaya devam ettin, son yarış hakkındaki görüşün nedir? Senin için nasıl geçti?

Cevap: Amatör grup aslında birbirine yakın seviyede pilotların olduğu bir kategori. Bu bakımdan heyecanlı ve yakın bir çekişme yaşanacağını düşünüyordum, kendimi de grubun favorisi görüyor değildim doğrusu. Biraz şansım yaver gitti açıkçası. Amatör gruptaki pilotlar olarak halen öğrenme sürecinde olduğumuzdan, yarışlar öncesi idman ve hazırlığın önemli oranda belirleyiciliği oluyor, daha ciddi hazırlanan pilot yarışta öne çıkıyor. Tüm arkadaşlarımız gerekli zamanı ayırıp yarışlar öncesinde yeterli antrenmanı yaptıklarında her sonuca açık bir grup olduğumuza inanıyorum. Öte yandan bazı arkadaşların katılım konusunda sıkıntı yaşamaları da bana beklentimin üzerinde avantaj sağlamış oldu. Tüm pilot arkadaşlar tam katılım gösterebilseler yarışlar böyle mi sonuçlanırdı, ondan emin değilim 🙂

Le Circuit Bugatti keyifli ve fakat pist dışına taşma riskinin görece yüksek olduğu bir pist. Bunların sonucunda yenilen hız kesme cezaları da yarışın kaderini ciddi manada etkileyebiliyor. Nitekim dün akşam da öyle oldu. Bu bakımdan, yarış öncesi idmanlarda pist dışına çıkışları asgariye indirmeye ve Pro arkadaşlardan yarış çizgisi konusunda yardım alarak zamanımı iyileştirmeye çalıştım. Yarış içinde ilk GT3 sezonumuzdan ortağım Özkan‘la 6.lık için oldukça çekişmeli bir mücadele verdik. Birkaç kez yer değiştirdik, hatta bir ara Semih de pitten çıkışı sonrası bize katıldı. Fakat en son Özkan‘la yan yana girdiğimiz bir şikanda pistin dışına taşmamla yediğim ceza mücadelenin galibini belirlemiş oldu. Bu vesileyle temiz ve centilmen mücadelesinden ötürü de kendisine teşekkür ederim.

Kendi açımdan, kendimden epey üst seviyede gördüğüm Özkan ve Semih gibi pilot arkadaşlarımla çekişebilmek ve dişe diş mücadele vermek çok keyifliydi. Umarım sonraki yarışlarda da benzer mücadeleler içinde yer alabilirim. Ortağım Fatih Ç. de idman eksiği olmadığında istikrarlı sürüş ortaya koyabilen iyi bir pilot. ANV Racing olarak bu yarışta kendi klasmanımızda ilk 2 sırayı aldığımız için çok mutluyum.

 

Soru: Yakın zamanda ekipman değişikliğine gittiğini biliyoruz, ekipman değişikliğinin tur süreleri üzerinde etkisi var mı? Yoksa bu yükselen grafiğinin başka bir sırrı mı var?

Cevap: Evet, birçok yeni sim pilotunun ilk göz ağrısı olan emektar DFGT’mi, yakın zamanda Özkan‘ın daha pahalı bir oyuncağa geçmesi sayesinde onun G27’si ile değiştirme imkanım oldu. Ekipman değiştiren arkadaşların da teyit edeceği üzere, ilk geçişte yeni sete alışma sürecini tamamlayana kadar esasen tur zamanlarınız bir süreliğine kötüleşiyor. Ancak yeni sete uyum sağladıktan sonra kendi formunuza dönüyor, ve hatta yeni setin öncekine kıyasla sahip olduğu üstünlükler nispetinde belli bir miktar performans artışı sağlayabiliyorsunuz. Bunun bir miktar etkisi olmuş olabilir. Onun ötesinde ise ilk sezona başlarken sim konusunda sıfıra yakın noktadaydım. Yarıştıkça beceriniz gelişiyor, birikiminiz artıyor. Bu bağlamda kendinden iyi pilotlardan hatalarını göstermelerini istemenin ve imkan buldukça çalışmanın da önemli olduğu kanaatindeyim.

 

Soru: Son olarak gelecek yarışlar hakkında ki planları ve takım olarak gidişatınız hakkında neler söylemek istersin?

Cevap: ANV Racing olarak hedefimiz sezonu Amatör klasmanın ilk 2 sırasında bitirmek. Her yarış ayrı bir müsabaka, ayrı bir çekişme. Dişli rakiplerimiz var ancak yarışlar öncesinde gerekli idmanları hazırlığı yapabildiğimiz takdirde kolay lokma olmayacağımız konusunda kendimize güveniyoruz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Fransa Yolculuğu! başlıklı makalemizde bugatti, france ve fransa hakkında bilgiler verilmektedir.

Author mstbrnc
Published
Views 388

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi