SimracersTR 1992 DTM 1. Sezonunun ilk etabı olan Macaristan’da her iki yarışı da galibiyetle tamamlayan Ahmet Tokmak mikrofonlarımıza konuştu. Simracing geçmişinden de bahseden hızlı pilot Raceroom’daki ilk yarışında başarılı bir sonuç almasını bol antreman yapmasına bağladı. İki yarışta birden birinci olmayı beklemediğini dile getiren pilot bize yarışı kendi açısından anlattı.

Ahmet Tokmak Ropörtajı:

-Öncelikle Simracerstr haber ekibi olarak aramıza hoşgeldin diyoruz. Bu platformdaki ilk iki yarışında da birinciliği almayı bildin. Özellikle ikinci yarışta en arkadan başlayıp, temaslar yaşamana rağmen liderliği alman çok etkileyiciydi. Neler söylemek istersin? Yarışı bizim için kendi açından değerlendirebilir misin?

“Tabi ki. Raceroom daha önce oynamadığım bir seri. Uzun yıllardır simülasyon oyunlarıyla iç içeyim. F1 challange ile başlayan simülasyon tutkum rfactor ile devam etti. 2009’dan bu yana da sürekli rfactor serilerinde yarıştım. Ancak Raceroom’u ilk kez sizin sayenizde deneme fırsatı buldum.

İlk yarış Macaristan’dı. Burası pistler içerisinde en çok sevdiğim pistlerin başında geliyor. Bu yüzden moda da alışmak için epey tur attım. Açıkcası önlere oynayacağımı bilsem de 2 yarışı da kazanmayı beklemiyordum. Tek tur olarak çok iyi olmasam da yarış tempom gayet iyiydi. 1. yarışta belirleyici olan start oldu. 3. lükten ilk viraja lider girmem yarışın anahtarıydı. 2. lik mücadelesinden faydalanarak kazanmak için gerekli olan farkı yarattım ve rahat bir yarış geçirdim. Ancak 2. yarış sondan başlamam nedeniyle daha keyifli ve zor bir yarış oldu benim için. Öndeki bir kaç pilotun sorun yaşaması, ve özellikle geçişlerde vakit kaybetmemem ve biraz da kazalardan uzak kalmam sebebiyle bir anda kendimi 2. likte buldum daha sonra ozanın ceza almasıyla liderliğe yükseldim ve yarışı kontrol altında tutmayı başardım. Sıradaki yarışta da umarım ilk yarıştaki kadar mücadeleci olabilirim.”

Bir önceki yazımız olan 1992 DTM 1. Sezonu bol aksiyon ile başladı. başlıklı makalemizde 1992, ahmet ve Audi hakkında bilgiler verilmektedir.

Published
Views 275

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi