-Alper tebrik ederiz. Biraz şans biraz istikrar sonucu bu zorlu pistte üst üstte 2. liderliğini aldın. Neler söylemek istersin ?

-Şans yanımda bu ara galiba. WTCC şampiyonasında da birinci ile aramdaki fark oldukça fazlaydı ve ikinciliğe razı giderken şansımın yardımıyla önümdeki aracın problem yaşaması sonucunda birinciliğe oturmuştum, bu yarışta da aynısı oldu. Semih çok iyi sürdü ve 60-70 saniyelik fark yaptı ama buraya boşuna Green Hell denilmiyor. Bir anlık konsantrasyon kaybı ile dakikalık fark eridi. Lastiklerimi de iyi koruduğum için son tur benden çok hızlı olan Semih’i savunabildim. Birinci olduğum için mutluyum. 2 kat puan uygulaması olan bu pistte kazanmak adeta piyango oldu.

___________________________________________________________________________________

-Bahtsız bedevi Semih. İki yarıştır ciddi bir sıkıntı var araç kaynaklı bir problem mi bu yoksa konsantrasyon eksikliği mi var ?

-Bu seferki sebep hata affetmeyen cehennem pist oldu.11 tur boyunca çok iyi konsantre oldum fakat 12.turda içteki kerbe ufak bir dokunuşum beni bitirdi. Başka pist olsa çok kolay toplayabilirdim fakat burada kaçış alanları duvarlardan oluşuyor malesef ve bunun sonucunda liderliği kaptırdım.

___________________________________________________________________________________

-Podyumun 3.sü Kutay yanımızda. Tebrikler ilk olarak. Zorlu bir pist zorlu bir yarış. Özellikle yarışın başı Blue Thunder Racing takımı üyeleri ile baya bir mücadele içindeydin o anları bize anlatırmısın ?

-Öncelikle tebriğiniz için çok teşekkür ederim. Blue Thunder Racing takımıyla mücadeleye geleceksek Hatzenbach virajında Engin’in yavaş girişine tepki veremedim ve malesef temas yaşadım. Fairplay amacıyla geçmeden piste dönmesini bekledim. Onu Hochein virajında geçtikten sonra pistin en tehlikeli kısmı olarak gördüğüm Fuchsröhre – Adenauer forst kısmındaki hatamdan ve piste girişimdeki temastan dolayı Blue Thunder’a 3 poziyon birden verdim. Ardında sabırlı bir şekilde davranarak 3 poziyonu Karosel’e kadar geri aldım. Her ne kadar saçma hatalarım olduysa da Monza’da yaptığım hatalar sonucu aldığım ceza ve neredeyse Nordschleife pitine girmem gibi, gerçekten zevkli bir yarıştı. Bu cehennemden sağ çıkabilen herkesi tebrik ederim.

-Teşekkürler bu açıklamaların için.

Published
Views 269

Comments

No Comments

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fotoğraflar

The access_token provided is invalid.

Twitter

Invalid or expired token.

Twitter

Invalid or expired token.

Next Match

Next match not found
Araç çubuğuna atla
casino maxi